Dikur kisha nji titull ma te mire View larger

Dikur kisha nji titull ma te mire

Fjolla Spanca LOG0231

New product

Përshkrim i shkurtër

Një vepër monumentale e sociologut të famshëm francez, Jean Baudrillard, i cili konstaton se konsumi si një mit i ri fisnor, është shndërruar në moralin e botës tonë aktuale. Sipas tij, pikërisht konsumi është duke shkatërruar bazat e qenies njerëzore. Pikërisht Baudrillard analizon rrezikun që e has njerëzimi. Libri iu rekomandohet studiuesve të sociologjisë e Filozofi & Psikologjisë, por edhe të gjithë atyre që duan të njihen me Baudrillardin dhe kritikën që ia bën epokës konsumeriste!

100 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Logos - A
ISBN9789989588112
Viti i botimit2020

250 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages52
ISBN9789989588112
Viti i botimit2020
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveParë
VendndodhjaShkup