Dyzet nete VI View larger

Dyzet nete VI

Metin Izeti LOG0223

New product

Përshkrim i shkurtër

Emri i Montesquieu-es ka lënë gjurmë të thella në Historinë politike, organizimin politik dhe teoritë politike. Ai sugjeron një sistem politik në të cilin pushteti ndahet në ligjvënës, ekzekutiv dhe gjyqësor. Kjo vepër, që botohet për herë të parë në gjuhën shqipe, është një nga veprat e tij që përfshin kujtimet dhe ligjëratat e mbajtura në Akademinë e Bordosë mes viteve 17181721.

100 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Logos - A
ISBN9789978587962

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages528
ISBN9789978587962
Published year2020
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri