Islami ne boten moderne View larger

Islami ne boten moderne

Sejjid Husein Nasr LOG0203

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky libër përbëhet nga 24 artikuj të rreth dyzet viteve të jetës së Historianit të ekonomisë, Mehmet Genç, lidhur me Perandorinë Osmane. Janë këto shkresa të një njohësi të thellë të këtij aktori që nuk ka të dytë dhe që përbën një përvojë politike madhore me pak simotra në Historinë botërore. Autori e analizon funksionimin ditor të strukturës ekonomike osmane, pra botëkuptimin ekonomik të kësaj perandorie shekullore.

100 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Logos - A
ISBN9789989587634
Viti i botimit2019

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages608
ISBN9789989587634
Viti i botimit2019
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveParë
PërkthyesiEdin Q. Lohja
VendndodhjaShkup