Jeta dhe vepra e Imam Tahaviut View larger

Jeta dhe vepra e Imam Tahaviut

Seid Ahmed Palanpuri LOG0194

New product

Përshkrim i shkurtër

Në këtë libër, i cili përbëhet nga disa artikuj shkencorë, janë trajtuar temat të cilët janë marrë nga vepra Tevilatul-Kuran e Imam Maturidiut. Ndër këto tema janë Historia dhe ligjet e shoqërisë, sheriati në traditën fetare, njeriu, antropologjia teologjike, kultura politike dhe fuqia e udhëheqjes. Nëpërmjet këtij libri, lexuesi do të njihet me mendimet dhe bindjet e këtij kolosi të madh të Ehlu Sunne vel xhematit.

100 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Logos - A
ISBN9789989587603
Viti i botimit2019

350 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages88
ISBN9789989587603
Viti i botimit2019
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveParë
PërkthyesiFatih Ibrahimi
VendndodhjaShkup