Islami eshte paqe View larger

Islami eshte paqe

Nexhat Ibrahimi LOG0166

New product

Përshkrim i shkurtër

Një vepër që pati ndikim të madh jo vetëm në botën lindore, por edhe në atë perëndimore. Një vepër që frymëzoi shumë autorë, ku dalin në shesh relacionet midis njeriut dhe natyrës, eksperimentit dhe mendjes, fesë dhe Filozofi & Psikologjisë, mendjes dhe intuitës sufike dhe në fund mes përjetimit sufik dhe fesë. Tema kryesore e veprës është suksesi intelektual i një njeriu brenda natyrës së pastër, pa ndjekur ndonjë shkollë të caktuar, larg nga rrethi socio-kulturor dhe vetëm me ndihmën e përvojave praktike dhe teorike të mendjes së lindur.

100 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Logos - A
ISBN9789989587061

250 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages70
ISBN9789989587061
Published year2018
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri