Varreza cifute View larger

Varreza cifute

Enes Kariq LOG0127

New product

Përshkrim i shkurtër

Një roman që të pushton me ngrohtësinë e rrëfimit të realitetit refugjat të pasluftës (në Bosnje) dhe me traumën e përpjekjet e autorit që në mënyrë identitare të inkuadrohet brenda ekzistencës, e cila zhvillohet ndërmjet kujtimeve për luftën dhe përpjekjeve për tu socializuar në Holandë, vendi që e ka pranuar si refugjat. Një vepër tronditëse, njëkohësisht dhe tërheqëse.

100 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Logos - A
ISBN9789989586354

1 900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages624
ISBN9789989586354
Published year2016
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
PërkthyesiAgim Leka