Studime mbi okultizmin

Helena P. Blavatsky HS0042

New product

Përshkrim i shkurtër

Botimi I parë në shqip i filozofes ruse për okultizimin, misteret e tij; jeta pas vdekjes, ligjet e fshehta të Universit dhe rolin e njeriut; magjia e zezë dhe figura enigmatike e Krishtit

More details

3 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Helga's Secrets
ISBN000000

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Filozofja e madhe ruse e Shekullit të XIX, Helena Petrovna Blavatsky, njëherësh një prej themeluesve të Teozofisë, me idetë e saj solli revolucion në botën e mendimit në gjithë Perëndimin. Me mijëra e mijëra idhtarë i ndoqën dhe më pas i përcollën dijet e saja, pas martirizimit. Okultizimi sapo ka filluar të njihet në Shqipëri dhe ky botim është manual praktik i dorës së parë, ku përmblidhen dijet e lashta dhe iu jepen zgjidhje shumë dilemave të mëdha, të tilla si:

Çfarë ndodh pas vdekjes?

Çfarë është Okultizmi dhe cilat janë misteret që ai fsheh për njerëzit e zakonshëm?

Cilat janë ligjet e fshehta të Universit?

Magjia e zezë dhe hipnotizmi?

Po ashtu, në këtë libër vjen një studim i thelluar dhe tej mase provokativ për Jezu Krishtin...

Data sheet

Weight300
pages232
ISBN000000
Published year2015
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Përmasat16.5x23