Kohet e Artit, Vell II View larger

Kohet e Artit, Vell II

Grup autorësh DK0032

New product

Përshkrim i shkurtër Vëllimi i dytë i historisë më të kompletuar të artit botëror të botuar ndonjëherë në gjuhën shqipe mbulon periudhën nga Gotiku Ndërkombëtar tek Rokokoja.

More details

8 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet IDK
ISBN978 99943 982 6 3
Viti i botimit2008

2 800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

22 other products in the same category:

More info

Vëllimi i dytë i historisë më të kompletuar të artit botëror të botuar ndonjëherë në gjuhën shqipe mbulon periudhën nga Gotiku Ndërkombëtar tek Rokokoja. I konceptuar fillimisht si një vepër që i drejtohet nxënësve dhe studentëve të artit dhe të arkitekturës, në fakt libri Kohët e Artit i drejtohet dhe një publiku mjaft më të gjerë të interesuar për të patur dhe për të lexuar një histori serioze të artit botëror. Vlerat e librit shtohen nga cilësia e lartë e shtypshkrimit të bërë në Itali. Sduhet lënë pa u përmendur dhe cilësia e lartë dhe profesionale e përkthimit nga historiani i njohur i artit Gëzim Qendro.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages445
ISBN978 99943 982 6 3
Viti i botimit2008
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
PërkthyesiGëzim Qundro