12 vjet skllav View larger

12 vjet skllav

Solomon Northap A-005637

New product

Përshkrim i shkurtër

Dymbëdhjet vjet skllav, rrëfimi i Solomon Northap, qytetar i Neë Yourk-ut, që u shit në skllavëri dhe u mbajt në robëri për 12 vjet në Luiziana. Historia e vërtet e një njeriu të lirë, mëkati i të ciliti ishte vetëm...

More details

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Argeta LMG
ISBN9789928303349

990 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Njerëzit mund …. të ligjërojnë përciptazi nga kolltuku ku rrinë, [lidhur me bekimin që është padija dhe] lezetet e jetës së skllavit; por pa çoje njëherë këtë të punojë në fushë me të – të flerë me të në kabinë – të ushqehet si ai me krunde; le ta shohin si frushkullohet, gjuhet, shkelet me këmbë, dhe ata do të vijnë me një histori tjetër për të treguar...

 

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages280
ISBN9789928303349
Shtëpia botuese12 YEARS A SLAVE
Published year2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiZef Shala
I ri1