Te pafajshmit View larger

Te pafajshmit

Francesca Segal BDR030

New product

Përshkrim i shkurtër

Pasioni, tundimi, besnikëria- një histori dashurie në Londrën bashkëkohore.

More details

104 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789995621810

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Romani i parë i Francesca Segalit është shembulli se si dikush mund të ndikohet nga shkrimtarët e mëdhenj të kohëve të shkuara e, megjithatë, të mos zihet në kurthin e tyre. Frymëzuar nga Mosha e Pafajësisë, libri i Segalit është më i ngrohtë, më zbavitës dhe pikturon një portret më dinamik e më njerëzor të një bashkësie që funksionon, e cila i bën karshillëk të mrekullueshëm shtresës së ftohtë shoqërore në Nju Jorkun e Epokës së Artë... Segali mori temën e një vepre të mirënjohur dhe e bëri të vetën, të gjallë dhe argëtuese.

Data sheet

pages314
ISBN9789995621810
Published year2013
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë