Ndershmëria vetëm Shiko më të madhe

Ndershmëria vetëm

Faruk Myrtaj MIL0042

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në të janë 15 tregime, secili me tematikë të ndryshme dhe secili të bën për vete për mënyrën si autori i tregon ngjarjet, qofshin ato nga përjetimet e tij apo edhe thjesht krijime si ” Kur njeriu rrëfen dashurinë e tij si të bletëve”.

Më shumë detaje

10 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Milosao
Fletët160
ISBN9789928433497

700 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Libri hapet me tregimin tejet të shkurtër :”Natyra ka rënë”. Subjekti fare i thjeshtë: Një banore e moshuar kërkon të takojë administratorin e pallatit. Po priste me orë. Kur ndihmësi e pyeti:” A mund të më thoni pse po e prisni administratorin?” ajo iu gjegj:” Dua pak dhe për lulen dhe a mund ta marr nga lulishtja këtu ?” Në dorë mbante një kuti fare të vogël. Disa orë pritjeje për pakëz dhe ?!..Vetëm ky detaj flet aq shumë për ndërgjegjen e asaj kanadezeje.

Eshtë meritë e shkrimtarit që në disa tregime ai me shumë finesë i shtyn lexuesit ta kritikojnë ose ta thellojnë mendimin e tij. Kjo spikat te tregimi kritik për ndotjen globale të mjedisit.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët160
ISBN9789928433497
Titulli origjinalMilosao
V. Bot2016
VendodhjaSarandë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri