Antologji letrare Shiko më të madhe

Antologji letrare

Dushko Vetmo MIL0003

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Franeesko Solano, i njohur në letërsi mc pscudonimin Dushko Vctmo, la gjurmë të thella në disa fusha të dijes arbëreshe dhe shqiptare.

Më shumë detaje

10 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Milosao
Fletët128
ISBN9789928433411

700 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ndihmesa e tij e qenësishme dëshmohet në lëmin e studimeve gjuhësore, sidomos të folmeve të arbëreshëve të Italisë dhe ne përgatitjen e dhjetëra brezave të studentëve në Katedrën e gjuhës dhe të letërsisë shqipe të Universitetit të Kalabrisë si dhe në lëmin shpirtëror, duke e përhapur dhe predikuar në arbëreshët vite me radhë Fjalën e Hyjit, e cila i dha një shtysë të madhe ruajtjes së gjuhës dhe të botës arbëreshe nëpër kohë.

Brenda veprimtarisë së tij të pasur një vend të rëndësishëm zëne veprat letrare.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët128
ISBN9789928433411
Titulli origjinalMilosao
V. Bot2016
VendodhjaSarande
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri