Bëhu pjesë e Bukinist dhe merrni informacionet dhe ofertat më të fundit mbi librat.

Prestashop Modules
Qasje letrare Shiko më të madhe

Qasje letrare

Ymer Çiraku BG0025

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Letërsia shqipe: e laijuar - por njëherësh dhe krijuese e shqipes! Këktë pohim, lidhur me raportet e shqipes me letërsinë, nuk e sjellim thjesht e vetëm si sintagmë tautologjie, apo dhe metaforizmi intrigues.

Më shumë detaje

10 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
Fletët217
ISBN9789928028150

800 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Kjo dukuri, le ta quajmë depozicionimi ripozicionimi e gjërave, ka një shtrirje të gjerë, universale, ku tajafton të kujtojmë ndonjë tregues antropologjik apo dhe natyror, për ta perceptuar misterin e këtij cikli variues pafundësisht (infinitivisht) të riciklimit brenda vetes. P.sh. figura e Ajkunës tek Eposi i Kreshnikëve, nuk ka një status të përcaktuar prerazi nga pikëpamja e raporteve vertikale familjare: ajo shfaqet nëpër variante, herë si bijë, motër, e dashur, grua, nënë...

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët217
ISBN9789928028150
Titulli origjinalAlbas
V. Bot2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri