Homo Antarcticus Shiko më të madhe

Homo Antarcticus

Luljeta Lleshanaku BOG0082

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër "...Poezitë e Lleshanakut janë ngacmuese dhe vizionare." American Poets, vjeshtë 2010, nr. 39

Më shumë detaje

49 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMBRA GVG
Fletët96
ISBN9789928061324

700 Lekë

Share

Më tepër

"...Këto poezi, këto skica të mistershme si në kllapi, shohin shumë më larg nga ç'mund të imagjinojmë ne..." Christopher Merrill, NPR "Tek "Fëmijët e natyrës", me poezitë e saj të fuqishme, Lleshanaku zbulon të shkuarën e vendit të saj. Ajo i risjell këto gjurmë në lidhje me veten dhe familjen, dhe zbulon se si këto ngjarje ndërhyjnë dhe ndikojnë kujtimet e saj të fëmijërisë dhe gjithë rirrëmimin e historisë. Dhimbja, vdekja, burgosjet dhe dëshira, janë disa nga temat që jehojnë thellë në poezitë e bukura të Lleshanakut, poezi që Peter Constantine i ka quajtur "klasiket bashkëkohore të letërsisë botërore." Shtëpia Botuese New Directions

Të dhëna

Lloji i botimitHardcopy
Fletët96
ISBN9789928061324
V. Bot2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmoshambi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë