Dashuri që flasin në varg - Shekspiri dhe Esenini

Grup autorësh SET0033

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Për ata që flasin gjuhën e dashurisë në vargje, nuk ka zgjidhje më të goditur sesa soneti shekspirian dhe vargu i Eseninit. Të dy këta klasikë vijnë të përkthyer mjeshtrisht nga Eqerem Çabej dhe Jorgo Bllaci.

Më shumë detaje

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

1 700 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Seti përmban këto libra:

1. “Sonete” nga Eqrem Çabej. Vetëm këtë libër mund ta porositni tek linku KËTU.

Botohen për herë të parë sonetet që gjuhëtari Eqrem Çabej ia pat kushtuar të shoqes, Shyhretit, dhe dy sonete për tronditjen që i shkaktoi humbja e të birit. Vargjet kanë një optimizëm të kthjellët sepse besojnë që njeriut të cilit i falet dashuria, përunjësia, dlirësia, detet, ekziston, është real.

2. “Lirika dhe poema” nga Sergej Esenin. Vetëm këtë libër mund ta porositni tek linku KËTU.

Kjo është përmbledhja më e plotë e të gjithë krijimtarisë së poetit rus, Esenin, përkthyer kryesisht nga Jorgo Bllaci dhe përkthyer të tjerë të njohur shqiptarë.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë