Zoti Guajn Shiko më të madhe

Zoti Guajn

Alessandro Baricco BD0200

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Xhesper Guajni është shkrimtar. Jeton në Londër dhe me gjasë është një njeri që e do jetën. Krejt papritur, ka dëshirë të pushojë. Ndoshta të reshtë së shkruari, por ajo e tija nuk është kriza që prek shkrimtarët pa frymëzim. Xhesper Guajni duket se do të ndryshojë perspektivë, të arrijë në thelbin e një magjie.Një vajzë e ndihmon, i shërben si bashkëpunëtore që mbledh me devotshmëri të rreptë atë që në mënyrë progresive bëhet misteri i zotit Guajn.

Më shumë detaje

28 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
Fletët176
ISBN9789994304301

700 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Alessandro Baricco hyn në simetritë e fshehta të këtij misteri me hapin e sigurt dhe shpenguar të atij që i di dhe i do shtigjet që përshkon. Lëviz dy personazhe të jashtëzakonshme që, në gjysmë të romanit, ia lënë vazhdimin njëri-tjetrit dhe nëse zoti Guajn ka detyrën të përziejë kartat e misterit, vajza ka detyrën të rikompozojë sekuencën për të mbërritur në një dukje të guximshme dhe të shndritshme.Xhesper Guajni më ka mësuar se nuk jemi personazhe, jemi faqe të një libri-thoshte Rebeka. I qëndrojmë idesë se jemi një personazh i përfshirë në kushedi cilën aventurë, të thjeshtë mbase, por ajo që duhet të kuptojmë është që ne jemi e gjithë historia, jo vetëm ai personazh. Jemi pylli ku ecim, rrëmuja që na rrethon, të gjithë njerëzit që na kalojnë pranë, ngjyra e gjithckaje që shohim, tingujt që dëgjojmë

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët176
ISBN9789994304301
V. Bot2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmoshambi 18 vjeç
PërkthyesiAdrian Beshaj