Bëhu pjesë e Bukinist dhe merrni informacionet dhe ofertat më të fundit mbi librat.

Prestashop Modules
Djemtë e Belanos Shiko më të madhe

Djemtë e Belanos

Andrea Vitali BD0201

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Sërish Andrea Vitali i ka rënë në të: Djemtë e Belanos është një karusel pështjellues personazhesh dhe ngjarjesh tejet interesante e zbavitëse dhe në të njëjtën kohë portreti më i vërtetë dhe më i thellë i Italisë.

Më shumë detaje

30 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
Fletët396
ISBN9789994304141

1 000 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Protagonistët janë katër djem fshati, një bandë marrokësh që bëjnë lëmsh gjithë Belanon. Natyrisht që përfundojnë menjëherë në shënjestrën e mareshal Ernesto Makados, i cili njofton familjet dhe i fut në panik. Si një melodi dytësore, motra e njërit prej tyre, Filcina e imët, e zbehtë dhe e brishtë, sekretarja e përkryer që në kohën e lirë u kushtohet veprave të bamirësisë. Por edhe ajo, ashtu si heroina të tjera të Vitali-t, do të përfundojë duke na çuditur. Mjeshtër koncertor me ritëm gjithnjë ngulmues, Vitali e tejkalon veten në këtë roman të ri me një rrëmujë shpërthyese Vitali zotëron një aftësi rrëfyese që e dallon si zëdhënësin e provincës italiane me lëmshin e saj të historive midis skandaleve dhe thashethemeve. Michele Sovente I përshkruan aq mirë mjegullat e liqenit sa, ndërsa lexoja më hipi i ftohti. Daria Bignardi

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët396
ISBN9789994304141
V. Bot2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmoshambi 18 vjeç
PërkthyesiAdrian Beshaj