Përballë tablosë Shiko më të madhe

Përballë tablosë

Luan Rama LUR0027

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një libër që i referohet krijimtarisë pikturale dhe historisë së disa prej piktorëve më të shquar të epokës së Renesancës.

Më shumë detaje

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fletët385
ISBN9791094814062

1 000 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Herë-herë gjejmë dhe pikëtakime me figura stratiotësh shqiptarë, siç eshtë dhe rasti i Mërkur Bua Shpatës. Janë aty ese për Da Vinçin, Bottiçelin, Rembrad, Georges de la Tour e më vonë me Modilianin, Pikason, etj. Pjesa e dytë e këtij libri i referohet disa prej piktorëve shqiptarë që kanë ekspozuar në Paris, miq të autorit, ku ai ka ndjekur në vazhdimësi itinerarin e tyre artistik.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët385
ISBN9791094814062
Titulli origjinalLes Livres Rama
V. Bot2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri