Demonët e krijimit Shiko më të madhe

Demonët e krijimit

Pirro Loli MIL0045

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Struktura e tij komlekse e bën këtë libër tepër të veçantë. Lexuesi gjen në të ese, studime, kritika, intermezo, poezi etj.

Më shumë detaje

10 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Milosao
Fletët280
ISBN9789928225054

700 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

“Demonët e krijimit ”, substrat i gjithë krijimtarisë së tij të gjerë, ngre probleme të mprehta për letërsinë, modernizmin, lirinë e krijimit, pseudorealizmin, proçesin krijues etj. Autori direkt dhe indirekt, me një rrëfim shembëllor të sinqertë e transparent organizon mjeshtërisht një dialog të mprehtë me shkrimtarë e poetë të shquar të letërsisë sonë. Spikat nëpër faqet e librit një blerim i i shëndetshë fin, e në këtë lirizëm ndjenjash, dallohet lehtë pena e poetit edhe kur flet për drama e tradita dalëboje. Pas disa librave me ese, romane e poezi ,ndërsa punon çdo ditë, ky libër është si një frymëmarrje e thellë, si një inventar, “ku jam”, e një kthim koke pas … Libër tip antologjie ky, ku përmblidhet telegrafisht gjithë krijimtaria e Pirro Lolit në poezi, prozë dhe eseistikë i parë nga studimet dhe analizat përkatëse të autorëve të njohur e shumë të njohur të letërsisë sonë.

Të dhëna

Fletët280
ISBN9789928225054
Sh. Bot.Milosao
V. Bot2016
VendodhjaSarandë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri