Idioti (kopertinë e trashë) Shiko më të madhe

Idioti (HC)

Fjodor M. Dostojevski BUE009

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Idioti, kryevepër e madhe, subjekt interesant, personazhe të gdhendur deri në skalitje, durim i pashembullt, filozofi e thjeshtë ndonëse pansllaviste, psikologji e hollë krejt njerëzore, ja cila është kjo vepër që jehoi në faqet e kritikës botërore prej më tepër se njëqind vjet, pa lodhur asnjë dorë dhe pa krijuar strese në asnjë mendje

46 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
Fletët656
ISBN9789992766719

1 400 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët656
ISBN9789992766719
Titulli origjinalUEGEN
V. Bot2000
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiJorgji Doksani