Poezi të zgjedhura - Konstantin Kavafis Shiko më të madhe

Poezi të zgjedhura - Konstantin Kavafis

Konstantin Kavafis ZEN0053

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Kavafis është një nga poetët më të mirë jo vetëm të letërsisë greke, por edhe asaj perëndimore. Ky botim vjen nën shijen dhe përkthimin skrupuloz të Romeo Çollakut, një prej shqipëruese të disa autorëve të famshëm të letërsisë greke

 

48 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Zenit
Fletët128
ISBN9789928113573

600 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët128
ISBN9789928113573
V. Bot2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiRomeo Çollaku