Rënia e Faetonit - poezi ruse Shiko më të madhe

Rënia e Faetonit - poezi ruse

Grup autorësh MTH0002

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Pas botimit të antologjisë “Solo për shpirtin” një tjetër shqipërim nga poezia botërore vjen falë punës plot pasion dhe përkushtim nga Thoma Theodhosi. Kësaj radhe janë përzgjedhur katër poetë rusë, me lidhje të afërt familjare me njëri-tjetrin: Ana Bunina (1774-1829) e njohur edhe si Safoja ruse, V. A. Zhukovski (1783 – 1852) i cili solli romantizmin gjerman dhe francez në Rusi, Ivan Bunin (1870 – 1953) nobelisti i parë rus dhe Ana Ahmatova (1889 – 1966) një nga poetet moderniste të letërsisë ruse.

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

2M Printing
Fletët416
ISBN9789928209573

800 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët416
ISBN9789928209573
V. Bot2016
VendodhjaDurrës
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiThoma Theodhosi