Pluhuri i artë i përjetësive Shiko më të madhe

Pluhuri i artë i përjetësive

Agim Mato MIL0037

Libër i ri

10 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Milosao
Fletët104
ISBN9789928225061

400 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Mesazhi themelor i vëllimit të poetit Agim Mato, "Mjeshrer i Madh", i titulluar Pluhun i artë i përjetësive" është një gravitet mendimesh filozofike qëagravojnë me mendimin tek përkohshmëria e jetes. Më saktë me një kuptim se në fund të fundit, të gjitha arrijnë dhe do të behen si pluhuri i rrëmbyer nga era, ndërsa "pluhuri i artë , pluhuri që ra, bie dhe do të bjerë me dashje, apo pa dashje mbi të artën e Fialës, mbi poezinë, artin e saj të bukur të fialës i përket përjetësive. Poezia e këtij vëllimi është e bukur, por ndryshe nga vëllimet e tjera të poetit vjen me një nuancë "trishtimi".

Prof. FATMIR TERZIU

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët104
ISBN9789928225061
Titulli origjinalMilosao
V. Bot2016
VendodhjaSarandë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri