Po të mos ishte rëra Shiko më të madhe

Po të mos ishte rëra

Armela Hysi MIL0038

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Mes tërë atmosferës lirike cle pasojnë këto poezi të pjekura, të mirëfillta, mjaft të arritura te poetes Armela Hysi, rikuptojmë se lirika moderne ende është me një mundësi kultivimi për të bërë akoma më tutje.

Më shumë detaje

10 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Milosao
Fletët92
ISBN9789928428288

400 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Edhe pse vjen si "kryqëzim" kulturash, madje ajo me talentin e Hysit, natyrisht nuk ka si të qëmtohet edhe larg disa llojeve të poezisë tradicionale. Vargu i saj i matur, ose më saktë përdorimi i disa llojeve të vargjeve, shkruhet dhe lexohet me ambicje të mirëfilltë poetike. Poezia e saj, poezia e Armela Hysit është vërtet meritore në tërë sintaksën e morfologjinë e saj poetike.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët92
ISBN9789928428288
Titulli origjinalMilosao
V. Bot2016
VendodhjaSarandë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri