Mundimet e humbura të dashurisë Shiko më të madhe

Mundimet e humbura të dashurisë

William Shakespeare BCA066

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një nga komeditë e hershme të Shekspirit, "Mundimet e humbura të dashurisë" mendohet të jetë shkruar në mesin e viteve 1590, ndërsa është publikuar për herë të parë në vitin 1598.

Më shumë detaje

10 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Çabej
Fletët143

650 Lekë

Share

30 produkte të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Vepra ndjek mbretin e Navarrës dhe tre kalorësit e tij në përpjekjet e tyre për të fituar zemrën e Princeshës Akuitanë dhe shoqërueseve të saj. Vepra çmohet lart nga kritikët e dramaturgjisë dhe studiuesit e Shakespearit për gjuhën e sofistikuar me të cilën është shkruar, pasurinë në figura letrare dhe humorin e hollë. Kjo komedi e famshme shekspiriane sillet në shqip për herë të parë e me mjeshtëri nga poeti Perikli Jorgoni.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët143
V. Bot1997
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
PërkthyesiPerikli Jorgoni