Princi Shiko më të madhe

Princi

Niccolò Machiavelli BZ0047

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Princi, vepra më e lexuar dhe e diskutuar e Niccolo Machiavelli-t, shkruar në verën e vitit 1513.

Më shumë detaje

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
Fletët124

700 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Princi, vepra më e lexuar dhe e diskutuar e Niccolo Machiavelli-t,shkruar në verën e vitit 1513,trajton se si merret pushteti, si konsolidohet dhe se duhet të sillet një sundimtar me armiqtë, aleatët dhe nënshtetasit e tij. Ekziston një moral për atë që duhet të nënshtrosh dhe një moral për atë që prin, që shfrytëzohet nga përgjegjësia për të mbajtur në këmbë një shtet të qëndrueshëm e në dobi të të gjithëve.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët124
V. Bot2016
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveRibotim