Bëhu pjesë e Bukinist dhe merrni informacionet dhe ofertat më të fundit mbi librat.

Prestashop Modules
Emigracioni i shqiptarëve në Itali gjatë periudhës postkomuniste Shiko më të madhe

Emigracioni i shqiptarëve në Itali gjatë periudhës postkomuniste

Erarba Çiraku BG0027

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër i kushtohet emigracionit të shqiptarëve në periudhën pas rënies së komunizmit. Ishin valë njerëzish të përmasave biblike, të dëshpëruar, të varfëruar skajshmëirisht, që endeshin deteve e maleve, duke kërkuar ethshëm të gjenin shpresën e ëndërrt, nëpër vende të tjera.

Më shumë detaje

10 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
Fletët232
ISBN978992807900

500 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Por pa e harruar e braktisur asnjherë vendin e tyre, që e mbartën kudo me vete si dhimbjen, si fatin dhe dashurinë e tyre protoike. Realizimi i studimit, deri në fazën e tij përfundimtare, sigurisht që është rezultat hulumtimi dhe interpretimi i një morie dokuntentesh të përpiluara prej kancelarive të vendeve të ndryshnte, i shkrimeve të analistëve në media, i botimeve jo të pakta të studimeve/ botimeve me këtë tematikë, i marrëveshjeve e protokolleve të publikuara rreth emigracionit të shiqiptarëve në vitet e pas '90-ës, si dhe i ndjekjes së dukurive reale - që i shoqëruan këto lëvizje masive demografike...

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët232
ISBN978992807900
Titulli origjinalAlbas
V. Bot2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri