Gjenocid i hirtë Shiko më të madhe

Gjenocid i hirtë

Roland Spahiu BXH0014

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Roland Spahiu është një zë i ri i letërsisë shqipe, i cili fillimisht ka botuar romanin "Fluturat". Tani keni në duar aforizmat e këtij shkrimtari të ri, me një tis poetik dhe madhështinë e fjalës

Më shumë detaje

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
Fletët150
ISBN9789928032539

500 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ky libër përmban aforizma që mund të kenë kuptime të drejtpërdrejta, metaforike, dhe me nënkuptime. Aforizmat kanë për qëllim nxitjen e mendimit kritik që shërben në tejkalimin e tymnajës së mokuptimit. Baza e mendimeve është arritja e së mirës. Në këtë libër përjashtohet konsiderata ndaj së keqes, duke e pranuar ekzistencën e saj, tregohet një mundim për ta paraqitur vlerën e së mirës. Të gjitha aforizmat duhet të bazohen në këtë shpjegim

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët150
ISBN9789928032539
RedaktoriXhevahir Lleshi
V. Bot2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë