Vajza që luante me zjarrin Shiko më të madhe

Vajza që luante me zjarrin

Stieg Larsson BD0102

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Dy librat e parë të kësaj sage iu kanë çuar në shtegun që vepra e tretë duhet marrë menjëherë.... 

Më shumë detaje

42 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
Fletët516
ISBN9789994301843

1 200 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Rreth librit  

Mikael Blomkvisti rikthehet fitimtar në drejtimin e “Millennium”-it, i gatshëm të nxjerrë një numër special për një trafik prostitucioni nga vendet e Lindjes. Lisbeth Salanderi, gjeni kompjuterësh dhe grua me bindje krejt të pavarura, nuk harron dhe nuk fal. Çështja paraqitet tepër e mprehtë dhe shpërthyese: denoncimi përfshin një sistem të tërë dhune dhe nuk kursen policë, gjykatës dhe politikanë, deri dhe përfaqësues të shërbimeve sekrete. Por, pak kohë para se revista të shkojë në shtyp, një vrasje e trefishtë bllokon publikimin e saj dhe shpërthen një gjueti e vërtetë shtrigash: vëmendja e policisë dhe e mediave kombëtare përqendrohet te Lisbetha, tashmë e dyshuara kryesore. Blomkvisti hap një hetim për të sqaruar përgjegjësinë e Lisbethit, “gruas që urrente burrat që urrenin gratë”. Është ajo protagonistja e këtij romani të dytë të trilogjisë “Millennium”, një libër drithërues, që bashkë me intrigën djallëzore, ndërthur një përshkrim therës të shoqërisë moderne, me kontradiktat dhe devijimet, duke na dhuruar përmes Lisbeth Salanderit një personazh femëror unik, mallëngjyes dhe të paharrueshëm.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët516
ISBN9789994301843
Titulli origjinalDudaj
V. Bot2010
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAlina Karaulli
RomanMister&Thriller