Bëhu pjesë e Bukinist dhe merrni informacionet dhe ofertat më të fundit mbi librat.

Prestashop Modules
Çështja shqiptare dhe siguria rajonale Shiko më të madhe

Çështja shqiptare dhe siguria rajonale

Xhavit Shala BG0028

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Objekti i studimit dhe i hulumtimit në këtë punim është "Çështja shqiptare dhe ndikimi i saj në sigurinë rajonale.

Më shumë detaje

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
Fletët334
ISBN9789928226013

2 000 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Qëllimi i këtij punimi është trajtimi i lidhjes së ndërsjellë mes shkallës së zgjidhjes së Çështjes shqiptare me sigurinë rajonale, me prosperitetin e shqiptarëve në rajon, si dhe skenarët e mundshëm të kësaj çështjeje për të ardhmen.

Në këtë punim, për të provuar lidhjen e ndërsjellë mes shkallës së zgjidhjes së Çështjes shqiptare me sigurinë rajonale, si dhe me zhvillimet e mundshme në të ardhmen, ndërmjet të tjerave, kemi përdorur edhe teorinë dhe analizën e Kompleksit Rajonal të Sigurisë.

Analiza e kompleksit ballkanik të sigurisë na jep çelësin për shpjegimin e çështjeve të sigurisë në rajonin e Ballkanit dhe të raporteve të ndërsjella të Çështjes shqiptare me të.

Në këtë punim arrihet në përfundimin se Çështja shqiptare në rajon dhe shkalla e zgjidhjes së saj, duke qenë e lidhur me kërcënimin ekzistencial që i kanosej kombit dhe gjeohapësirës shqiptare, ka ndikuar dhe, deri në një zgjidhjen përfundirntare të saj, do të vazhdojë të ndikojë në sigurinë rajonale.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët334
ISBN9789928226013
RedaktoriNexhat Myftiu
V. Bot2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmoshambi 18-vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë