Shkenca e pasurimit Shiko më të madhe

Shkenca e pasurimit

Wallace D. Wattles BG0032

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

“Shkenca e pasurimit” është libër pragmatik, prej të cilit mësohen ligje e koncepte bazë për të gjithë njerëzit që e kanë dëshirë a nevojë pasurimin. Ky libër bazohet mbi Ligjin e Tërheqjes, i cili tashmë është përvetësuar nga miliona njerëz në SHBA dhe Europë. Teksti vlen për ata që duan jetë më të mirë dhe bazohet te filozofia e Mendimit të ri Amerikan. Libri bazohet fund e krye në filozofinë hindu: e tëra është një, një është e tëra. Autori i ka botuar veprat te Penguin Books, të cilat janë shitur në miliona kopje.

Më shumë detaje

10 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA
Fletët153
ISBN3901509090028

700 Lekë

Share

30 produkte të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Rreth librit

Autori ofron teknika për të arritur në gjendjen ku ne jemi të qartë për dëshirat tona dhe krijimin e një komunikimi mes vetes dhe energjisë universal. Ky libër është filozofi që përjashton konkurrencën, mashtrimin dhe maninë për t’i sunduar të tjerët, dhe kësisoj inkurajon bashkepunimin.” Publisher’s Weekly.

Pjesë nga libri

-Letra, ngjyra dhe materiali tjetër në këtë libër mund të mos vlejë sa paratë që ti paguan për të; por idete e sugjeruara nga ai të sjellin mijëra euro, nuk je mashtruar nga ata që ta kanë shitur; ata të kanë dhënë vlerë të madhe të përdorjes për një vlerë të vogël monetare.

-Cilido qoftë veprimi yt, është evident se duhet të veprosh Tani. Nuk mund të veprosh në të kaluarën, dhe është esenciale për qartësinë e vizionit tënd mendor që ta heqësh të kaluarën nga mendja jote. Nuk mund të veprosh në të ardhmen, sepse e ardhmja nuk është ende këtu. Dhe nuk mund ta dish se si do të duash të veprosh në çfardo telashe të ardhme deri sa të ketë arritur ai problem.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët153
ISBN3901509090028
V. Bot2016
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiRidvan H. Bunjaku