Cmim i reduktuar! Vajzat Perëndesha 13 - Athina krenare Shiko më të madhe

Vajzat Perëndesha 13 - Athina krenare

Joan Holub & Suzane Williams BDR069

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Autoret Joan Holub dhe Suzanne Williams u japin nje prekje moderne miteve greke me serine Vajzat Perendesha. Ndiqni uljengritjet e jetes shoqerore hyjnore ne Akademine e Malit Olimp, ku vajzat perendesha e djemte perendi me te privilegjuar ne panteonin grek mprehin aftesite e tyre mitike.

Më shumë detaje

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
Fletët136
ISBN9789928184313

440 Lekë

-20%

550 Lekë

Share

Më tepër

Athina do që të ndërtojë një labirint për mbretin Minos, por dëshira e saj i hap problem vajzave perëndesha. Krenaria e Athinës shfaqet dhe më shumë kur përpjekjet e saj për të përmirësuar labirintin e mbretit Mino ka rezultate të papritura shkatërruese.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët136
ISBN9789928184313
V. Bot2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7-14 vjeç
Numri i botimeveI parë