Vajzat Perëndesha 12 - Kasandra fatlumja Shiko më të madhe

Vajzat Perëndesha 12 - Kasandra fatlumja

Joan Holub & Suzane ëilliams BDR050

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Autoret Joan Holub dhe Suzanne ëilliams u japin nje prekje moderne miteve greke me serine Vajzat Perendesha. Ndiqni uljengritjet e jetes shoqerore hyjnore ne Akademine e Malit Olimp, ku vajzat perendesha e djemte perendi me te privilegjuar ne panteonin grek mprehin aftesite e tyre mitike.

Më shumë detaje

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
Fletët152
ISBN9789928184269

550 Lekë

Share

Më tepër

Do të mundet Kasandra të provojë se nuk gënjen? Kasandra është e vendosur të ndihmojë njerëzit të ndjekin fatin e tyre, por askush nuk i beson profecitë e saj. Atë, madje, as nuk e lejojnë të shkruajë fatet që mbajnë brenda biskotat e shitura nga Furra e Orakullit e familjes. E vendosur të provojë të kundërtën dhe tu japë një mësim të mirë disa moshatarëve të saj Kasandra dërgon disa parashikime të veçanta në Akademinë e Malit Olimp. Dhe këto bëhen realitet... në disa mënyra krejt të paparashikuara...

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët152
ISBN9789928184269
V. Bot2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7-14 vjeç
Numri i botimeveI parë