Vajzat Perëndesha 11 - Persefoni guximtarja Shiko më të madhe

Vajzat Perëndesha 11 - Persefoni guximtarja

Joan Holub & Suzane ëilliams BDR045

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Autoret Joan Holub dhe Suzanne ëilliams u japin nje prekje moderne miteve greke me serine Vajzat Perendesha. Ndiqni uljengritjet e jetes shoqerore hyjnore ne Akademine e Malit Olimp, ku vajzat perendesha e djemte perendi me te privilegjuar ne panteonin grek mprehin aftesite e tyre mitike.

Më shumë detaje

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
Fletët156
ISBN9789928184252

550 Lekë

Share

Më tepër

Një Akt i GuximshëmPasi u etiketua si më e besueshmja në një pyetësor të AMO-së, Persefoni nuk ishte aspak e kënaqur. E besueshme do të thoshte e mërzitshme, sipas mendimit të saj dhe ajo nuk dëshironte të njihej si e tillë! Gjatë një loje mes shoqesh, Persefoni pranon një sfidë që do ta çojë në skenë me Orfeun, një rokstar të vdekshëm, që mund të magjepste pothuaj këdo me pamjen ëndërrimtare dhe zërin akoma më të magjishëm. Por ajo që u nis si një lojë zbavitëse, bën lëmsh mbarë AMO-në dhe Botën e Nëndheshme, duke vënë madje në rrezik edhe shanset e saj me djalin e parapëlqyer...

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët156
ISBN9789928184252
V. Bot2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7-14 vjeç
Numri i botimeveI parë