Riko dhe Oskar - Detektivët e makaronave Shiko më të madhe

Riko dhe Oskar - Detektivët e makaronave

Andreas Steinhöfel BAT0106

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Plot humor e i ëmbël, libri Detektivët e makaronave tregon se si dy fëmijë të kundërt në dukje e pa lidhje me njëri-tjetrin, mund të bashkohen së bashku dhe të funksionojnë më mirë si një skuader.

Më shumë detaje

10 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
Fletët220
ISBN9789928219084

800 Lekë

Share

Më tepër

1 pjatë me makarona + 2 Miq = Një aventurë gatimi dhe zgjdhje krimesh! Ndonjëherë Riko sillet paksa çuditshëm - por ai është një gjeni në vërejtjen e detajeve që askush tjetër nuk arrin ti shohë. Si për shembull, një varg makaronash të hedhura në trotuar ,dhëmbët e mëdhenj të një djali në kaskën e tij blu apo sjellja e cuditshme e fqinjëve në pallatin ku ai banon. Oskar është super inteligjent me një IQ shumë të lartë dhe me një merak shumë të madh që çdo gjë që mendon të realizohet. Ai mban një kaskë blu për të ruajtur trurin e tij të çmuar. Oskar mund të ketë shumë informacione nga librat që lexon por ai ka nevojë për ndihmën e Rikos për t'u përballur me frikërat e tij më të madha. Kur fëmijët e tjerë në mënyrë misterioze fillojnë të zhduken, është në dorën e dy miqve për të përdorur të dhënat e tyre, për të ruajtur gjurmët dhe për të zbuluar ngjarjen!

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët220
ISBN9789928219084
V. Bot2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmosha7-13 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSokol Mici