Tregimet e Donit Shiko më të madhe

Tregimet e Donit

Mihail Solohov FNK0046

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër I ndiqja tek iknin me një brengë të thellë në shpirt. Ndoshta çdo gjë do të kishte shkuar mirë pas ndarjes, por kur ja, Vanjushka, pasi bëri disa çape dhe duke u ngatërruar me ato këmbkat e vockla, më tund doçkën e tij të kuqe.

Më shumë detaje

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fan. S. Noli
Fletët446

1 200 Lekë

Share

Më tepër

Pjesë nga libri: Mu duk sikur një putër e butë, por me kthetra, ma shtrëngoi fort zemrën, dhe unë ktheva me shpejtësi kokën në anën tjetër. Jo, burrat e pjekur që u kanë dalë thinjat në luftë, nuk qajnë vetëm në ëndërr. Ata qajnë edhe vetëm në mes të ditës. Kryesorja është të mos lëndosh zemrën e fëmijës, që ai të mos e shikojë si rrëshqet në faqen tënde loti i nxehtë e i rrallë i burrit...

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët446
V. Bot2016
VendodhjaTirane
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
PërkthyesiRexhep Hida