Katalog

Kusht
V. Bot
Rekomandime

Ofertat

  • Ari i rremë

    ... Ari i rremë" është historia e një...

    640 Lekë -20% 800 Lekë

Librat e festave 

për faqe
Shfaq 1 - 30 nga 160 libra
  • Shikim i shpejtë
    2 700 Lekë 3 000 Lekë -10% Në stok

    Të kesh para, shëndet dhe mirëqenie, nuk është thjeshtë çështje fati. Këto tre libra: “Paratë dhe ligji i tërheqjes”, “Përse duam që ti të jesh i pasur” dhe “Sekretet e mendjes milionere” të mësojnë disa teknika që të çojnë tek këto thesare. Këto nuk janë libra me përralla....

    2 700 Lekë
    3 000 Lekë -10%
    Cmim i reduktuar
    Në stok
  • Shikim i shpejtë
    1 710 Lekë 1 900 Lekë -10% Në stok

    Shpesh herë na ndodh që të biem viktimë e stresit dhe vështirësive të jetës, por diçka mund të të shërbejë si një shtysë e fortë, të motivon që të rifitosh normalitetin dhe ti gëzohesh gjithçkaje që ke përreth. Këto tre libra e kanë brenda tyre atë që po kërkon ti: “Murgu që shiti ferrarin e vet”, “Kush ma ka lëvizur djathin” dhe “Na ishte një herë një...

    1 710 Lekë
    1 900 Lekë -10%
    Cmim i reduktuar
    Në stok
  • Shikim i shpejtë
    1 440 Lekë 1 600 Lekë -10% Në stok

    Shitja e produkteve dhe shërbimeve në një kompani është çelësi kyç për suksesin e një kompanie. Ne thjeshtë iu rekomandojmë mësuesit e mëdhenj të kësaj fushe: Zig Ziglar dhe Brian Tracy. Ky duhet të jenë patjetër në bibliotekën e kompanisë tuaj

    1 440 Lekë
    1 600 Lekë -10%
    Cmim i reduktuar
    Në stok
  • Shikim i shpejtë
    1 890 Lekë 2 100 Lekë -10% Në stok

    Dale Carnegie është themeluesi i leksioneve për përmirësimin dhe zhvillimin personal, për trajnimin e koorporatave dhe për arritjen e suksesit në menaxhim dhe shitje. Ky autor ka shitur miliona kopje dhe vazhdon të jetë i suksesshëm me veprën e tij edhe sot e kësaj dite. Prandaj, ky set rekomandohet nga Bukinist.al për lexues që duan të çojnë veten drejt...

    1 890 Lekë
    2 100 Lekë -10%
    Cmim i reduktuar
    Në stok
  • Shikim i shpejtë
    1 200 Lekë Në stok

    Romani “Fitimtarët” e Danielle Steel është një tjetër kulm artistik në veprën e saj. Ajo sjell në mënyrë të fuqishme historinë e një skiatoreve që mbetet e paralizuar dhe bashkë me të atin i kapërcejnë të gjitha fatkeqësitë dhe shndërrohen në burim frymëzimi edhe për të tjerët në mënyrën sesi duhet sfiduar jeta

    1 200 Lekë
    Në stok
  • Shikim i shpejtë
    5 400 Lekë 6 000 Lekë -10% Në stok

    Historia plot mister e dashurisë së çmendur dhe seksit të egër mes biznesmenit Kristian Greit dhe Ana Stillit ka pushtuar mendjet e miliona lexuesve, duke u shndërruar në një sjellje frikësuese me djajtë e brendshëm të mashkullit dhe femrës. Autori ka ndjekur jo vetëm rrjedhën e personazheve të tija por edhe kërkesat e lexuesve besnikë për ta përmbyllur...

    5 400 Lekë
    6 000 Lekë -10%
    Cmim i reduktuar
    Në stok
  • Shikim i shpejtë
    1 260 Lekë 1 400 Lekë -10% Në stok

    Leximi i librave për shëndetin e trupit, e aq më tepër, për një zemër të shëndetshme, nuk është kurrë kohë e humbur. Prandaj, Bukinist.al e sjell këtë set me dy libra të autorëve Dr. Robert Superko dhe Laura Trucker në listën e rekomandimeve; duke iu dhënë mundësinë që jo vetëm të shëroni zemrën tuaj në çdo moment, por edhe të veproni drejt dhe shpejt në...

    1 260 Lekë
    1 400 Lekë -10%
    Cmim i reduktuar
    Në stok
  • Shikim i shpejtë
    1 200 Lekë Në stok

    “Premtimi i Krishtlindjes” është një histori dashurie nga mjeshtri i librave për festa, Richard Paul Evans!

    1 200 Lekë
    Në stok
  • Shikim i shpejtë
    1 800 Lekë 2 000 Lekë -10% Në stok

    Kjo është një dhuratë fantastike për një adoleshent, sepse dy librat flasin me gjuhën dhe me mendjen e tyre: Vetëm një mik i vërtetë mund të të mbrojë nga armiqtë e pamoralshëm. Ky është thelbi i asaj që del gjatë leximit dy vëllimeve të serisë me gjashtë libra të “Akademia e vampirëve” të cilat sapo janë përkthyer në shqip

    1 800 Lekë
    2 000 Lekë -10%
    Cmim i reduktuar
    Në stok
  • Shikim i shpejtë
    585 Lekë 650 Lekë -10% Në stok

    585 Lekë
    650 Lekë -10%
    Cmim i reduktuar
    Në stok
  • Shikim i shpejtë
    720 Lekë 800 Lekë -10% Në stok

    Goditjet në zemër janë fatale nëse nuk kemi informacion dhe nuk dimë të reagojmë në momentet kritike. Ky libër është një guidë shpëtuese për të zbuluar sekretet e zemrës tuaj. Njëherësh libri duhet të lexohet nga të gjithë dhe të jetë në listën e gjërave të shërbimit të shpejtë në shtëpinë apo zyrën tuaj

    720 Lekë
    800 Lekë -10%
    Cmim i reduktuar
    Në stok
  • Shikim i shpejtë
    810 Lekë 900 Lekë -10% Në stok

    E hasim vogëlushin, një mëngjes fund – dimri, teksa "hovkërcen" drejt shkollës. Janë vitet 50 dhe, ndërsa zgrep në një vresht një veshak stërkalamushti, Ujkoshi, kështu e quajnë, sheh një burrë, me kokën e re, mjekrën shtëllungë dhe një qen të rrëgjuar përbri. Një Zot?

    810 Lekë
    900 Lekë -10%
    Cmim i reduktuar
    Në stok
  • Shikim i shpejtë
    720 Lekë 800 Lekë -10% Në stok

    720 Lekë
    800 Lekë -10%
    Cmim i reduktuar
    Në stok
  • Shikim i shpejtë
    630 Lekë 700 Lekë -10% Në stok

    Prej shumë tregimeve të shkruara gjatë jetës së saj, Elsa Morante paraqet këtu një përzgjedhje të vendosur sipas një rendi kronologjik.

    630 Lekë
    700 Lekë -10%
    Cmim i reduktuar
    Në stok
  • Shikim i shpejtë
    400 Lekë Në stok

    Ty të shtie në dorë kur të dua. Nuk donte të thoshte tamam këtë. Nuk themi kurrë atë që duam të themi. Por nuk ishte larguar shumë nga mendimi i tij. Kur themi atë që nuk duam të tregojmë, themi shpesh herë atë që mendojmë.

    400 Lekë
    Në stok
  • Shikim i shpejtë
    720 Lekë 800 Lekë -10% Në stok

    720 Lekë
    800 Lekë -10%
    Cmim i reduktuar
    Në stok
  • Shikim i shpejtë
    900 Lekë 1 000 Lekë -10% Në stok

    "Asgjë e vërtetë veç syve" është romani i dytë i autorit të bestsellerit "Unë vras". Ngjarjet zhvillohen paralelisht në dy kryeqytete. Në Nju Jork, djali i kryetarit të Bashkisë së Nju Jorkut, Xherri Ko vritet në mënyrë misterioze. Hetimi i ngarkohet një ish -komisari të talentuar policie. Në Romë, komisarja e policisë italiane, Maurina, e cila rrëmbehet...

    900 Lekë
    1 000 Lekë -10%
    Cmim i reduktuar
    Në stok
  • Shikim i shpejtë
    800 Lekë Në stok

    Kujtesa është një aftësi e domosdoshme, por jo gjithmonë ajo na përgjigjet kur dhe si duam: kujt nuk i ka ndodhur ndonjëherë ta ketë fjalën "në majë të gjuhës", të ketë vështirësi për të kujtuar emrin e dikujt që sheh, apo të mos mbajë mend një numër telefoni?

    800 Lekë
    Në stok
  • Shikim i shpejtë
    900 Lekë 1 000 Lekë -10% Në stok

    Jeta e një njeriu, e ndërprerë nga një regjim dhe e rinisur shumë kohë më vonë, pasuria shpirtërore e mohuar, e ndaluar për një “biografi”, por e ringjallur sërish.

    900 Lekë
    1 000 Lekë -10%
    Cmim i reduktuar
    Në stok
  • Shikim i shpejtë
    400 Lekë Në stok

    Secili prej kapitujve të romanit "Komitët e Malit të Bardhë", trajton dhe mbron ngjarje që lidhen me aspiratat e komitëve të maleve të Kosovës për të luftuar radhët e çetnikëve, xhandarëve dhe raprezaljet e tyre mbi popullin shqiptar. Ngjarjet dhe bëmat e komitëve rrëfehen në trajta e forma nga më të ndryshmet.

    400 Lekë
    Në stok
  • Shikim i shpejtë
    400 Lekë Në stok

    “Katër letra dashurie” është një roman për fatin, pranimin e tij, për tragjeditë dhe mrekullitë e jetës së përditshme.

    400 Lekë
    Në stok
  • Shikim i shpejtë
    550 Lekë Në stok

    Tashmë, historia e Aleksit dhe e Aidit është kthyer në një nga klasikët e letërsisë italiane më të lexuar për të rinj. Shkruar nga një 19 - vjeçar bolonjez, ky libër gjysmë - autobiografik ka shitur mbi dy milionë kopje dhe është përkthyer në njëzet gjuhë të botës.

    550 Lekë
    Në stok
  • Shikim i shpejtë
    900 Lekë 1 000 Lekë -10% Në stok

    Fitues i Çmimit "National Book Critics Circle" për letërsinëNjë nga librat më të shquar të "New York Times"Fitues i Çmimit "Anisfield - Wolf Book"Libri artistik më i mirë i vitit sipas revistës "Time"Fitues i Çmimit "John Sargent, Sr. First Novel".

    900 Lekë
    1 000 Lekë -10%
    Cmim i reduktuar
    Në stok
  • Shikim i shpejtë
    600 Lekë Në stok

    Ky libër sjell udhëzime të thjeshta se si ataku kardiak është shpesh lehtësisht i parandalueshëm.

    600 Lekë
    Në stok
  • Shikim i shpejtë
    720 Lekë 800 Lekë -10% Në stok

    "Akabadora - Nëna e fundit" ka fituar gjashtë çmime letrare, midis të cilave çmimet: “Campiello” (2010), “SuperMondello” (2010) dhe “Dessì” (2009). Romani është përkthyer në 20 gjuhë të botës dhe ka shitur me mijëra kopje, pasi sjell në mënyrë mjeshtrore alkiminë e moshës

    720 Lekë
    800 Lekë -10%
    Cmim i reduktuar
    Në stok
  • Shikim i shpejtë
    650 Lekë Në stok

    Çdo gjë është në vendin e vet në jetën e Elizabet Egan. E vetmja re në horizont është motra e saj, Saoirse. Një kokëkuqe energjike, që gjithmonë le gjurmë pas vetes, të cilat Elizabeta lufton për t’i arritur. Ndërsa është nënë jo shumë e dhënë pas djalit të saj 6-vjeçar, ajo merret me biznesin e saj që nuk i lë shumë hapësirë për argëtim. Derisa një ditë,...

    650 Lekë
    Në stok
  • Shikim i shpejtë
    650 Lekë Në stok

    Kjo është një histori mahnitëse që zhvillohet në Venedikun e shekullit të 16 dhe interesat e jë xhuxhi me padronen e tij vihen në rrezik nga një vajzë sakate

    650 Lekë
    Në stok
  • Shikim i shpejtë
    550 Lekë Në stok

    Fitues i çmimit “Bibloteca Breve 2005”, romani është një novelë e mbushur me ironi, sarkazëm, me një ashpërsi që shndërrohet papritmas në butësi

    550 Lekë
    Në stok
  • Shikim i shpejtë
    600 Lekë Në stok

    600 Lekë
    Në stok
  • Shikim i shpejtë
    4 050 Lekë 4 500 Lekë -10% Nuk është në stok

    Një e shkuar që i bren dhe një tashme e vështirë. A mund të shpresojnë për një jetë normale? A do të fitojë dashuria e tyre mbi sprovat e kohës?

    4 050 Lekë
    4 500 Lekë -10%
    Shto në shportë Më shumë
    Cmim i reduktuar
    Nuk është në stok
Shfaq 1 - 30 nga 160 libra