Katalog

Kusht
V. Bot
Rekomandime
Produkt i Ri

Ofertat

Libra 

për faqe
Shfaq 1 - 30 nga 4074 libra
 • Shikim i shpejtë
  1 080 Lekë 1 200 Lekë -10% Në stok
  I ri

  A është ndonjëherë shumë vonë për të dashuruar? Kete pyetje shtron ne roman autorja e njohur britanike e cila eshte bere e famshme edhe per letersine per femije: “Magjia e ngrohtë e Rosamunde Pilcher-it është magjepsëse dhe tërësisht bindëse.”

  1 080 Lekë
  1 200 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  900 Lekë 1 000 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Ai erdhi sërish me një roman të ri. Për të na trazuar fort shpirtin në të gjitha skutat e tij, përmes fletëve të bardha të shkruara magjishëm. Te ky roman lodrojnë bashkë, në një gjeografi sa reale aq edhe mistike, jeta dhe vdekja, dashuria dhe urrejtja, dhimbja dhe gëzimi, krenaria dhe përçmimi, e shkuara dhe e tashmja; qielli, toka dhe nëntoka. Kjo botë...

  900 Lekë
  1 000 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  900 Lekë 1 000 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Nje tjeter studim ne fushene  sociologjise nga Gezim Tushi, ku kesaj radhe ka prekur ceshtjet ne fushen e arsimit dhe rolin qe ka familja per rritjen dhe arsimin e femijes ne shkolle

  900 Lekë
  1 000 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  450 Lekë 500 Lekë -10% Në stok
  I ri

  450 Lekë
  500 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  540 Lekë 600 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Alma Papamihaili vjen me një vëllim të ri me poezi, duke shënuar një tjetër nivel të perceptimit për botën dhe shtim të shprehive stilistikore dhe poetike

  540 Lekë
  600 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  540 Lekë 600 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Julia, Anushka, Kolomba dhe Rafaela kanë lidhur një pakt për miqësi të përjetshme. Ato janë vetëm gjashtëmbëdhjetë vjeçe dhe janë të etura për ta gjetur dashurinë e vërtetë. Secila prej tyre mban një ditar ku hedh padurimin, dëshirat, dashuritë, ëndrrat e veta. Por, si mund t’i shmangin tërmetet emocionale të shkaktuara çdo ditë nga prindërit e tyre?

  540 Lekë
  600 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  450 Lekë 500 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Duke i lexuar këto rrëfenja, të bëhet se të ndjekin dy sy të dashur që të qortojnë, të këshillojnë, por butë dhe me dashuri. Nëpër rreshtat e këtij vëllimi me tregime duket sikur fryn një fllad dashuror prej një mësonjësi dhe gjyshi të mirë, që ai e zbulon pak nga pak.

  450 Lekë
  500 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  630 Lekë 700 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Ky libër, më shumë se një roman, është një përrallë e hidhur, me raste të përsëritura burlesku. Burgu, një institucion i paturpshëm i pushtetit totalitar, është konstantja e pakthyeshme në historinë e një vendi që mund të quhej Shqipëri, por shumë mirë mund të quhej edhe Serbi, Maqedoni ose Kosovë - emri nuk përmendet.

  630 Lekë
  700 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  450 Lekë 500 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Nagasaki, një kryevepër melankolie, një tregim therës për vetizolimin.

  450 Lekë
  500 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 080 Lekë 1 200 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Kostandinopoja... Stambolli... Mbretëresha... Sido që ta quash, një është Stambolli: i magjishëm, i veçantë, i mrekullueshëm, i pagëzuar në misteret e Lindjes! Në këtë vend lindi Theanoja. Një vajzë që mbart brenda vetes diçka nga magjia e këtij qyteti dhe nga shpirti i tij i paepur.

  1 080 Lekë
  1 200 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  450 Lekë 500 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Kesaj radhe shohim nje profil tjeter te Besnik Mustafajt, te cilin e njohim si romancier apo eseist; Me nje vellim me poezi na shfaqet nje tjeter bote dhe pasion i ketij autori te njohur:

  450 Lekë
  500 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  450 Lekë 500 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Ky libër tronditës është përjetimi i një gruaje “të zakonshme” dhe sublime, i një nëne tashmë të vdekur, që ka jetuar vetëm për djalin dhe përmes djalit të saj.

  450 Lekë
  500 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  630 Lekë 700 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Një libër magjik që tregon në formën e një shkrimi mozaik marrëdhënien e një qyteti me qytetarët e tij veçanërisht Aleksandrin. Sa e duam ne qytetin për atë që është? Sa na do qyteti ne për atë që jemi? Kur diçka vdes çfarë ngjyre mbart?

  630 Lekë
  700 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  900 Lekë 1 000 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Ky libër sjell betejën që u bë në prag të Luftës së Parë Botërore mes forcave shqiptare dhe malazeze, dhe forcave osmane, ku autorja ishte dëmshmitare në zhvillimin e ngjarjeve, të cilat më pas i dëshmoi përmes shkrimit të këtij libri

  900 Lekë
  1 000 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  900 Lekë 1 000 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Seria e Klubit të Vrasësve të Grave vazhdon me historitë e dedektives Lindsay Boxer. Por, kësaj radhe veç aventurave të saja për zbulimin e krimit, ngjarjet vijnë edhe me jetën e saj private. Në një hotel ndodhin katër vrasje të shkëputura në dukje nga njëra tjetra. Lindsay-t do ti duhet të zbulojë autorët por kjo gjë i kushton shumë dedektives tonë.

  900 Lekë
  1 000 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 080 Lekë 1 200 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Një roman therës dhe tronditës për marrëdhëniet mes vajzave adoleshente në gjimnaze dhe mësuesve të tyre; një botë që shkon në thellësi të mënyrës sesi mendojnë vajzat dhe sesi ngjallen pasione që shkelin kufij....

  1 080 Lekë
  1 200 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 080 Lekë 1 200 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Valerio Massimo Manfredi rrëfen historinë e dy vëllezërve, dy luftëtarëve, rrëfen për Teutoburgun, vendin ku u zhvillua përplasja vendimtare mes romakëve dhe gjermanëve, betejën që ndryshoi fatin e Perandorisë Romake dhe të botës.

  1 080 Lekë
  1 200 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  810 Lekë 900 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Një reflektim brilant për miqësinë në kohën e fëmijërisë dhe një rikthim i miqësisë në moshë të rritur mes dy personazheve Hajimes dhe Shimamotos, teksa njëri prej tyre kishte krijuar familje dhe arritur suksese në biznesin e tij. Çfarë ndodh me këtë dashuri të re e cila i ka rrënjët në miqësinë e fëmijërisë? A i rrezikon Shimamoto ato që kishte bërë me...

  810 Lekë
  900 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  855 Lekë 950 Lekë -10% Në stok
  I ri

  “Kosova mon amour’ nuk është shkruar si një libër më vete, në përmbajtje të tij janë përzgjedhur artikuj dhe ese që shprehin shqetsimin qytetar tw autores. Ky libër tregon se si Buda e njohu çdo pjesë të Kosovës gjatë bombardimeve në mars të 1999, teksa raportonte prej Parisit, si gazetare e Radio Francë Internacionale.

  855 Lekë
  950 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok

  Libri fokusohet në jetën e njeriut të dashur, ngërthyer pazgjidhshmërisht me ngjarje dhe legjenda të familjes dhe qytetit, endur mes përpjekjeve dhe dështimeve, mes shpresës dhe zhgënjimit, mes gëzimit dhe dhimbjes, mes ëndrrave të humbura dhe dramave të mëdha ...

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 170 Lekë 1 300 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Përse t’i varni shpresat tek ilaçet dhe kirurgët për të kuruar sëmundjet më kërcënuese për jetën, kur mund të merrni vetë vendimet e duhura për të mos u sëmurur fare? Libri “Ushqimet që shpëtojnë jetë” jep këshilla të vërtetuara shkencërisht për parandalimin e sëmundjeve më vdekjeprurëse, si: sëmundjet e zemrës, kancerin e gjirit, kancerin e prostatës,...

  1 170 Lekë
  1 300 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  250 Lekë Në stok

  Ky vëllim përfshin dy veprat dramatike të tij, komedia Pas vdekjes dhe tragjedia Burri i dheut të cilat u botuan vonë, pas vitit 1935, dhe mendimi kritik përparimtar shqiptar nuk arriti të nxirrte në shesh vlerat e vërteta të Çajupit, edhe si komediograf e si lëvrues i tragjedisë.

  250 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  810 Lekë 900 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Gjykimi i rrethanave të pranishme të Shqipërisë dhe Kosovës, si dhe lëvizjes së vendeve të tjera brenda Europës Juglindore, në këtë punim është tregues i qartë dhe rezultativ se të gjitha vendet e këtij rajonin janë të nxitura nga shpresat e njëjta, se fatet e vendeve të tyre kanë një përfundim të përbashkët në të ardhmen e afërt, atë të integrimit në...

  810 Lekë
  900 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok

  Me ndërtimin e filozofisë së tij të integruar dhe të ideologjisë politike të njëllojtë Ibrahim Rugova krijoi automatikisht shtratin e vlerave, të kulturës dhe të etikës politike, por edhe të sistemit politik e institucional të vendit më pas, të cilat u bënë një domosdoshmëri dhe tipari themelor i shtyllave të së ardhmes së Kosovës (Dardanisë) europiane...

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok

  Vlera e madhe që ka ky personalitet në historinë e kombit shqiptar dhe në themelimin dhe arkitekturën e shtetit të Arbrit janë të përjetshme dhe model për shumë popuj, kombe, politikanë, historianë, krijues, individë dhe shtete në mbarë botën demokratike dhe të qytetëruar. Gjergj Kastrioti është modeli që jeton përjetësisht, ndaj nuk ka asnjë kohë që mund...

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok

  Ky libër i bazuar dhe mbështetur në fakte sjell në dritë një nga personalitet më të rëndësishme të Perandorisë  Romake dhe padyshim se ky personalitet mban emrin Konstandini i Madh dardan i cili në të vërtëtë shënoi një epokë të re në historinë e Krishtërimit dhe kishës, ai  ishte i vetmi perandor që mbajti në trupin e tij dhe të politikës së shtetit...

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  600 Lekë Në stok

  Ky libër, i cili po iu afrohet lexuesve,është një pjesë e gjithë atyre mësimeve të shëndetshme pa ndikime ideologjike që përçon dhe ngre fuqishëm zërin për të rikthyer vlerat, si dhe për të gjetur rrugën e vjetër të kombit, për të cilën ka kohë që po bëhen përpjekje. Por pa një ringjallje dhe pa një unitet të gjallë të kombit shqiptar është e pamundur të...

  600 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok

  Ukshin Hoti është një nga personalitetet mbikohore të kombit, që foli me gjuhën e pastër të patriotit dhe të shkencëtarit të vërtetë. Ai është një nga mendimtarët e kohës, por nga ata mendimtarë që rrallëherë i prekin valvulat e historisë; ndërsa ai i preku këto valvula të historisë së kombit tonë arbëror europian.

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok

  Ky libër sjell një sprovë për një strategji të qeverisjes së re: Si mund të fitojnë shqiptarët kohën e humbur përballë zhvillimeve rajonale, europiane dhe globale. Përmes një sërë analizash të bëra në kohë të ndryshme vjen një optikë ndryshe për bashkëpunimin mes Shqipërisë dhe Kosovës

  800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok

  Autori bën një analizë të thelluar të ngjarjeve që përcaktuan fatin e gadishullit Ilirik pas shembjes së diktaturave në Ballkan, rrethanat e reja politike dhe historike që çuan në favorizimin e shqipotarëve në rrugën e integrimit euroatlantik

  700 Lekë
  Në stok
Shfaq 1 - 30 nga 4074 libra